.

.

poniedziałek, 11 kwietnia 2016

Jaki kolor ma Twoje życie, a szczęście? jaki ma kolor?

My na emigracji to mamy życie kolorowe ;), przynajmniej takie przekonanie panuje.
I malują nam tutaj i kolorują, i tak barwnie jest i cudownie jest. Dosłownie ,,Barwy szczęścia,, na żywo, a w tle rozbrzmiewają nam ,,Kolorowe jarmarki,,, I wszystkie kolory tęczy darowane nam są na tacy. A jak, na bogato, a co... jak to na emigracji.
Niestety nie jest tak dobrze i każdy musi sam sobie wymalować to życie, nie oglądając się aż przyjdzie jakiś malarz i zrobi to za nas, by było lepiej, kolorowiej, cudniej. Bo nie ma chętnych by takiej fuchy się podjąć.

Owszem czasem jest tak, że pojawi się jakiś domorosły fachowiec, który zamiesza nam w farbach i pędzlem pomacha i nagle życie nam kolorami rozbłyszczy i fajnie jest i miło jest i jakoś tak radośnie, dopóki kolorki nie zbledną i nie przyciemnieją. A szczęście nie zrobi się poszarzałe.
No to malujemy sami. Niby po to nam dano farby aby malować swój świat, to swoje życie, ale...
 człowiek czasem macha tym pędzlem bez opamiętania, złocąc i różowiąc tą rzeczywistość, która trochę złudną jest. I to szczęście, co nam się szczęściem wydaje.
A gdy kolory wyblakną, lub ktoś inny ciemnią zaleje te wymalowane przez nas barwy, wtedy tak ciężko robi się na duszy i pyta się człowieczyna po co to było, po co dano mi ten pędzel w łapę?
chyba lepiej niech to nasze szczęście będzie w spokojnych barwach,...niech nie daje głębią koloru po oczach, ale stonowaną barwą koi duszę.
Jaki kolor ma moje życie? teraz? spokojny, pastelowy, zwyczajny. Może właśnie tego było mi trzeba. Tych pasteli, a nie tych złocących się, skrzących intensywnymi barwami chwil. A i szczęście wydaje się wtedy bardziej jasne, gdy nie oczekuje się zbyt wielkiej palety barw :).

4 komentarze :

 1. i tak sobie pomyślałam, że się namachasz tym pędzlem,nachlapiesz, upieprzysz pióra w farbie, a później siadasz, patrzysz i sama do siebie mówisz " ale chujowy deseń"... a spokój i szczęście nigdy nie są krzykliwe w barwach, bynajmniej ja tak myślę, szczęście to równowaga a nie wrzeszczący kontrast:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przez moment myślałam, że nawiązujesz do: https://www.youtube.com/watch?v=iyRu1lzRg3k
  Nawet tekst piosenki psi;)
  Zmieniają nam się te kolory... mieszają, więc powstają nowe odcienie.U mnie ostatnio sporo szarości...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. o Tym nie pomyślałam, ale rzeczywiście coś w tym jest :) a teraz właśnie słucham piosenkę i wiesz co? będę głosować na Eurowizji ( bo mogę będąc za granicą), ma szansę chłopina :)...

   Usuń