.

.

środa, 24 lutego 2016

Myślowe schody

Czasem jest tak, że w piersi wzbiera szloch. I nie wiadomo skąd się on bierze, co jest jego przyczyną, ani co może za sobą przynieść. I ten niejasny niepokój w duszy.
Niby jest wszystko dobrze, spokój, stabilizacja, równowaga prawie we wszystkim. Więc skąd ten ciężar na klacie?
I wieczorem gdy człowiek kładzie się zmęczony do łóżka i przytula głowę do poduszki okazuje się, że noc nie jest od spania...noc jest od myślenia.
I pędzą myśli szalone pod tą bląd grzywką i jakieś poczucie niespełnienia dobija się do świadomości.
I sam siebie bląd czerep przekonuje- jest dobrze, jest dobrze, jest dobrze. Tylko czemu niektóre decyzje czasem uwierają jak kamyk w bucie?

Zapuszczam się w myśli niepotrzebne, rozważania, analizy. A to jest jak wspinaczka po starych schodach, wiesz że w każdej chwili możesz runąć pod zapadającym się stopniem, a mimo to idziesz dalej.
I człowiek nie wie co kieruje jego krokami, czynami, słowami. I to nieprawda, że kłamstwo rodzi się z kłamstwa. Najpierw jest strach. Kłamstwo rodzi się ze strachu.

5 komentarzy :

 1. no mi od soboty beret tak pracuje, że aż boli... i nie ma sposobu żeby to wyłączyć...

  OdpowiedzUsuń
 2. kupując działkę kupiłam 4.5 ara by mieć gdzie pochodzić na bosaka po trawie:)mieć namiastkę wsi tu w mieście:)

  a noc czasem za krotka jest na sen bo zanim on przyjdzie to tyle jest do przemyślenia poukładania i czasem łzy do otarcia

  OdpowiedzUsuń
 3. Witaj. Myśli są nieokiełznane, jak i natura. Nie wiesz co przyniosą, z czym się tobie przyjdzie zmierzyć. Może, to być burza uczuć. Raz zamieć śnieżna, przy tym mgłą okryta. Innymi razy, słońce palące skórę. Lub, swymi promieniami ją ożywiające, dające dreszcz rozkoszy i ukojenie. Nigdy za nimi nie nadążymy, taki jest sens myślenia. Pozdrawiam prawie wiosennie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ochhhh mam tak samo! tyle, ze bez grzywki, tym bardziej blond,,
  nieproszone myśli i "krowa na klacie" zjawiają się jak tylko znajdą szczelinę w pancerzu. i właśnie to "o co mi chodzi, przeciez nie mam powodu" jest najgorsze! choc myslę, ze powód znajomy, tylko po prostu siedzi głęboko schowany, nie dośc głęboko!
  Loonei

  OdpowiedzUsuń
 5. ja tez mysle noca tylko pod krecona grzywka,moze to dopiero taka dobra pora do myslenia ,kiedy wszystko sie wycisza ,sama nie wiem
  pozdrawiam ciepluptko i samych dobrych mysli zycze,mam nadzieje ze z corka wszystko ok ulka

  OdpowiedzUsuń