.

.

piątek, 1 kwietnia 2016

I do Norwegii przychodzi wiosnaDostałam od synka kwiaty wiosenne. Co prawda tylko na zdjęciu, przesłane przez telefon, ale zawsze :)...
Kiedyś moje dziecię wracając ze szkoły przynosiło mi naręcza kwiatów do wazonów. Zrywało po drodze wszystkie chwasty, które tylko były ukwiecone. A potem ja pieczołowicie ustawiałam je w wazonach, wazonikach, a jeśli kwiatuszki były urwane przy tak zwanej samej doopie i łodyżki było brak, to nawet w kieliszkach.
Wiosna powoli i do Norwegii przybywa. Jeszcze trzeba owijać szyję szalem, a i puchowej kurtki nikt do szafy nie chowa. Jeszcze rano rękawiczki są dobrym przyjacielem dłoni gdy trzeba skrobać szyby w samochodzie, ale czekamy na te ciepłe dni.

Czasem ma się wrażenie, że wiosna w Norwegii przychodzi, a zaraz po niej następuje jesień. Lato jakby przemyka niezauważone, nieśmiałe, bledziutkie. I niby wszystko wokół skrzy się kolorami i niby zieleni soczystą zielenią aż do pierwszych przymrozków, tylko ta temperatura wcale nie wiosenna, ani nie letnia. Czasem aurze zdarza się pomylić i do Norwegii zawitają upały. Zwykle nie trwają długo, ale tak bardzo cieszą. I wtedy puste plaże zazwyczaj tylko ze spacerowiczami robią się zaludnione, kolorowe, rozkrzyczane, pełne życia. Spacerowiczów zastępują plażowicze.
Mieszkam w takiej części Norwegii, w której nie ma ani prawdziwej zimy, ani prawdziwego lata( no chyba, że aura akurat się pomyli). Jako zmarzlak nad zimą nie ubolewam, ale nad brakiem lata bardzo.

A to początki mojej wiosny na tarasie :). Niby nic, a oczy cieszy.

5 komentarzy :

 1. cudo:) no ja tu nad morzem północnym to mam aurę zmienną, dzisiaj np cały dzień leje deszcz, taka nasza typowa jesien, tyle że pachnie solą... i wiosna jakby jest trochę szybciej niżu ciebie, bo żonkile już przekwitają, za to tulipany już są ale jeszcze czekają na słońce żeby się wykluć

  OdpowiedzUsuń
 2. Pewnie, że cieszy taki wiosenny drobiazg!
  U nas od wczoraj temperatury powyżej 20 stopni C ale..ponoć jutro ma padać..Póki co cieszę się słonecznym zapachem wiosny :)
  loonei

  OdpowiedzUsuń
 3. jesli chodzi o tęsknotę hmmm nasz racje wpadłam ale nie dam sie pogrążyć jesli chodzi o 21 kwietnia kochana przybędę na pewno do ciebie no nie mogła bym opuścić Twoich urodzin:)

  a ta Twoja wiosna oj piękna piękna muszę to przyznać
  ja zaczęłam szaleć po działeczce no bo u nas wiosna w pełni choc w piątek było strasznie zimno dzis przepiękne słoneczko

  OdpowiedzUsuń
 4. Każdy kwiatek wiosenny cieszy, a wspomnienie synka z naręczem polnych kwiatów, bezcenne. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja nadal latem zbieram polne kwiaty
  zaszczepiłam tę miłość do pięknych roślin
  swym dzieciom :)

  U nas było kilka ciepłych dni
  i już Moja ukochana Magnolia ma przepiękne pąki :)

  OdpowiedzUsuń